premiery muzyczne

James Blake, The 1975, The Killers – Premiery muzyczne ubiegłego weekendu.

Marzycielski utwór od Jamesa Blake’a, energiczny singiel The Killers, The 1975 z podkładem wokalnym FKA Twigs – to muzyczne premiery ubiegłego weekendu.

Muzyczne premiery ubiegłego weekendu

James Blake – You’re Too Precious

 

Izolacja to okres, w którym wielu artystów skupia się na nowych kompozycjach, chcąc zawrzeć aurę czasu w oryginalnych utworach. Jedną z takich kompozycji jest You’re too precious Jamesa Blake’a. To pierwsze wydawnictwo artysty od czasów wydanego w 2019 roku Assume Form. Kompozycja przepełniona jest delikatnymi dźwiękami pianina, które przeplatają się z rytmicznym bitem i nieustannie powtarzanym fragmentem You’re too precious, który został poddany różnym glitch’owym przesterom.
Są osoby, które znaczą dla nas zbyt wiele by móc je stracić. Przywiązanie sprawia, że chcemy chronić tą osobę wszystkimi dostępnymi środkami. Właśnie o tym traktuje najnowszy utwór Blake’a.

 I wrote this song at 5 am and it brought me a lot of peace. Thought it might be a nice accompaniment to a lockdown dinner. – James Blake via Apple Music.

The 1975 – If You’re Too Shy (Let Me Know)

 

Po entuzjastycznie przyjętym A Brief Inquiry into Online Relationships z 2018 roku, brytyjska grupa przygotowuje kolejny – czwarty album w ich dyskografii. Notes on a Conditional Form zawierać będzie 22 kompozycji, z czego If You’re Too Shy (Let Me Know) jest kolejnym wydanym singlem.

Utwór rozpoczyna chaotyczna kombinacja instrumentów strunowych, elementów elektroniki oraz podkładu wokalnego użyczonego przez FKA Twigs. If You’re Too Shy (Let Me Know) jest energicznym, przepełnionym chwytliwym rytmem i brzmieniem gitar utworem o zadurzeniu w dziewczynie. To zauroczenie wynika z uzależnienia mężczyzny od oglądania kobiety poprzez kamerę online – prawdopodobnie ze źródeł pornograficznych.

It’s about chasing connection, it’s about getting naked on FaceTime. – Matt Healy

Notes on a Conditional Form opublikowane zostanie 22 maja nakładem Dirty Hit i Polydor Records.

The Killers – Fire In Bone

 

Fire in Bone to kolejny zaprezentowany singiel z nadchodzącej płyty Imploding The Mirage. Kompozycja charakteryzuje się niesamowicie rytmiczną linią basową, prowadzącą swoisty dialog z perkusją. Razem z wyśpiewanymi słowami “I felt darkness”, “I felt unknown”, Brandon Flowers przedstawia historię, w której nie potrafi odnaleźć własnej tożsamości. Następująca jednak w refrenie eksplozja stwarza pewne wyobrażenie, w którym wokalista stoi na scenie, przed tłumem krzyczącym wraz z nim:

And when I came empty-handed
You met me in the road
And you fell on my neck
And you took me back home

Fire in Bone to kompozycja z wielkim potencjałem koncertowym, która wykreować może niezapomniane przeżycia wśród publiczności.

Pozostałe premiery kwietnia dostępne już w formie playlisty.

1 Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You May Also Like