premiery muzyczne drake dark lane demo tapes

3 Premiery Muzyczne Ostatnich Dni – Drake, Hania Rani, HAIM.

Mixtape opublikowany przez Drake’a, Home zaprezentowane przez Hanie Rani oraz najnowsze wydawnictwo sióstr HAIM. Oto 3 premiery muzyczne, które warto znać.

Premiery muzyczne ostatnich dni.

Przy okazji koncertów, artyści entuzjastycznie zapowiadają publiczności rychły powrót, by móc wystąpić w danym kraju ponownie. Headlinerski występ Drake’a podczas Open’er Festival 2015 był wyjątkowy z kilku powodów – wszak Drake w danym roku nie planował trasy koncertowej. Raper przybył na specjalne zaproszenie organizatorów, by móc zastąpić Kendricka. Polska publiczność nie zawiodła i Drake zapowiedział, że szybko do nas wróci.

Drake – Dark Lane Demo Tapes

Minęło niemal 5 lat, podczas których Kanadyjczyk nie wrócił do polskiej publiczności. Muzycznie jednak raper jawi się jako płodny artysta, wydając w tym czasie 5 wydawnictw. W tym tygodniu opublikował Dark Lane Demo Tapes – mixtape, na którym kolaboruje z takimi osobami jak Future, Young Thug czy Playboi Carti. Projekt opublikowany został równolegle z ogłoszeniem szóstego studyjnego albumu, który zaplanowany jest na tegoroczne lato.

 

 

Hania Rani – Home.

 

 

Hania Rani, do niedawna wraz z Joanną Longić współtworzyła duet Tęskno. Po opublikowaniu przez albumu Esja, Hania Rani zdecydowała się na kontynuacje swojej muzycznej drogi jako solistka. Kompozycje Hanny zyskały entuzjastyczne przyjęcie nie tylko przez rodzime redakcje muzyczne (artystka została nominowana do Fryderyka w kategorii muzyka alternatywna), lecz także na scenie międzynarodowej. Kalendarz artystki wypełniony jest koncertami w europejskich stolicach, gdzie zachwyca publiczność kompozycjami łącząc ambient i post-minimalizm.

Home jest trójelementowym mini-albumem, na którym pojawiają się kompozycje: tytułowy Home, F Major, oraz Leaving. 

W czasach, gdy producenci muzyczni licytują się na mnogość i złożoność kompozycji, Hania Rani pozorną prostotą czystego pianina porusza najciemniejsze zakamarki duszy. Niewiarygodne, jak bogaty i dotkliwy przekaz płynie z dźwięków samego instrumentu. Taki koncept Hania Rani przedstawiła w Esji, najnowsze wydawnictwo nieco zbacza z obranego kursu, a artystka decyduje się również na śpiew. Aksamit w głosie, delikatność i ascetyzm w liryce, idealnie dopełnia wcześniejsze dokonania Hanny Raniszewskiej.

HAIM – I Know Alone

 

HAIM to grupa muzyczna, w której skład wchodzą trzy siostry – Este, Danielle i Alana. Ponadto, na perkusji zasiada Dash Hutton, a formację dopełnia Slang Chicken.

I Know Alone to najnowszy singiel zapowiadający nadchodzące wydawnictwo Women In Music Pt. III, który wydany zostanie wcześniej niż pierwotnie zakładano (premiera 26 czerwca). Kompozycja charakteryzuje się mocną ścieżką basową, za którą odpowiada najstarsza z sióstr -Este. Wyraźne szarpnięcia strun połączone z delikatnymi uderzeniami perkusji i hi-hatu wyznaczają energiczny rytm, który nieco kontrastuje z wycofaną warstwą wokalną.

Jej wydźwięk jednak dopełnia lirykę i cały sens utworu. To kompozycja, która opowiada o samotności, czasie, który człowiek spędza sam ze swoją głową i myślami. To walka z osamotnieniem. Próba jego okiełznania i konwersji w troskę o siebie.

“i remember there were a lot of solo drives with a couple diet cokes in the passengers seat, going for hours at night to clear my head.” Danielle Haim via Instagram.
Premiery muzyczne ubiegłego tygodnia odkryjesz tutaj.

Haim i know alone

9 Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You May Also Like