Premiery muzyczne - charli xcx i finnaly understand, kim petras malibu, little simz might bang might not
Source: Facebook.

Premiery Muzyczne Ostatnich Dni – Charli XCX, Little Simz, Kim Petras.

Mini album od Little Simz, wakacyjny utwór Kim Petras, trzeci singiel Charli XCX – oto premiery muzyczne ostatnich dni.

Charli XCX – I Finally Understand

To, czego nie można odmówić Charlotte Aitchison to kreatywność i umiejętność czerpania inspiracji zewsząd. Przykładem będzie jej najnowsze wydawnictwo How I’m Feeling Now, którego premiera zaplanowana jest na 15 maja. To projekt, w którego powstanie Charli zaangażowała swoich fanów oraz producentów, z którymi od ery Vroom Vroom EP stale kolaboruje.

I Finally Understand to trzeci i zapewne ostatni przedpremierowy singiel z najnowszego wydawnictwa. To kompozycja inna niż zaprezentowane do tej pory Claws i Forever – pomimo szybkiego tempa utworu, wokal Charli jest nieco wycofany. To produkcja, która przywołuje skojarzenia z grami komputerowymi (za pomocą których notabene artystka również komunikuje się ze swoimi fanami). I Finally Understand mógłby znaleźć się na ścieżce dźwiękowej do sceny walki z bossem – który w tym wypadku jest sama Charlotte. Warstwa liryczna kompozycji podkreśla autodestrukcyjne myśli artystki, które zostają łagodzone przez jej partnera.

 

“I finally understand, finally understand
My therapist said I hate myself really bad
You tell me it’s fine, let me cry and hug it out”

How I’m Feeling Now – dostępne w serwisach streamingowych już 15 maja.

Little Simz – might bang, might not

Little Simz wyróżnia się na tle raperek, które w ostatnich czasach zyskały na popularności. Artystka ucieka od prostych rozwiązań, w swoich kompozycjach miesza zarówno elektryczne bity, jak akustyczne instrumenty – dzięki czemu bliżej jej do porównań z Kendrickiem niż Cardi B. Choć mam świadomość, że porównania bywają krzywdzące, więc skupmy się na ostatnim wydawnictwie raperki.

Little Simz umiejętnie tworzy utwory, w których eksponuje szybkie tempo swojego rapu. Might bang, might not już od pierwszych sekund porywa w sprint pomiędzy tłustymi bitami, wersami raperki i instrumentami perkusyjnymi. Nie jest to bynajmniej bieg męczący. To bieg, który z każdą sekundą zwiększa swoje tempo, a my w tym wszystkim chcemy więcej i więcej.

“Born alone, die alone, that’s how it go
I’m a parent in this ting, so I’m told”

Kim Petras – Malibu

 

Ostatnie dni wzmagają w nas tęsknotę za beztroskimi chwilami spędzanymi w promieniach słońca, podczas których sączylibyśmy ulubione drinki. Kim Petras wyczuła tę tęsknotę, tworząc ultra-wakacyjny track Malibu. Mocne szarpnięcia basem wyznaczają przyjemny rytm utworu, a Kim świetnie się w nim odnajduje. Przyjemne są również elementy psychodeliczne, które skutecznie nadają kompozycji tak popularnego ostatnio charakteru lat 90’tych.

To jeden z tych utworów, których odsłuchanie daje odbiorcy bitchy vibe, poczucie że może więcej niż na co dzień myśli. I nie ma nic złego w odsłuchiwaniu wakacyjnych hitów – zwłaszcza jeśli są tak smaczne, jak Malibu. 

4 Shares
1 comment
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You May Also Like