5 utworów które warto poznać w kwietniu

5 utworów, które warto poznać w kwietniu

Powrót Jamie xx, album nagrywany przez Charli XCX podczas izolacji, czy płyta, która pretenduje do miana najlepszych tegorocznych wydawnictw. Oto 5 nowości, z którymi warto się zapoznać.

Playboi Carti – @MEH

Utwór jest pierwszym wydawnictwem rapera od ukazania się Die Lit w maju 2018 roku. W energicznej kompozycji Playboi Carti odnosi się do destrukcyjnego wpływu Social Mediów na poczucie własnej wartości. Poprzez niewyraźny mamrot w przeważającej części utworu, artysta przyrównuje mowę hejterów do nic nieznaczącej treści. Jednak @MEH skupia w sobie wiele pozytywnych brzmień i energii, która kontrastuje z warstwą liryczną.

Pussy ass nigga just talk shit (Okay)
Pussy ass nigga just talk shit (Talkin’ ’bout)

Jamie xx – Idontknow

Współzałożyciel The XX powraca z zaskakująco energicznym, tanecznym utworem. Producent subtelnych, marzycielskich kompozycji, obiera nowy kurs w swojej twórczości. Idontknow to koncept, któremu nie można odmówić dynamiki i temperamentu, przy czym ulatnia się delikatność poprzednich dokonań Jamiego.

Waxahatchee – Oxbow

Oxbow to esencja czasu, w którym Waxahatchee wydała swój album Saint Cloud. Katie Crutchfield – prywatnie partnerka Kevina Morbiego – stworzyła koncepcje albumu o zróżnicowanej rytmice, rozpoczynając od Oxbow. Autorka wykreowała utwór będący zapowiedzią lepszych czasów. Dla Katie są to czasy trzeźwości, które stały się inspiracją do wyprodukowania Saint Cloud. To dźwięki skąpanej w blasku wiosennego słońca, wyciszonej artystki.

“This is the beginning of a new chapter of my life.” “Oxbow” tells that story in a loose and abstract way” – Katie Crutchfield via Pitchfork.

Fiona Apple – I Want You To Love Me

Fetch the Bolt Cutters bez wątpienia zostanie albumem wymienianym we wszelkich tegorocznych podsumowaniach muzycznych. Fiona Apple po niemal ośmioletniej przerwie powraca z konceptem spójnym w swej nieobliczalności, albumem, poprzez który artystka manifestuje swój sprzeciw. Kompozytorka, dla której wiodącym instrumentem jest pianino, wykorzystuje perkusje, a także liczne odgłosy życia codziennego – oklaski, krzyki, szczekanie psów – co podkreśla autentyczność przekazu. Album rozpoczyna utwór I Want You To Love Me, który artystka stworzyła z myślą o historii miłosnej. Na przestrzeni czasu jednak, Fiona Apple doświadczała długotrwałych medytacji, duchowych wypraw, które doprowadziły ją do własnych konkluzji, co zostało zawarte w warstwie lirycznej.

I move with the trees in the breeze
I know that time is elastic
And I know when I go
All my particles disband and disperse

Charli XCX – forever

Artystka przez długi okres czasu zmagała się z barierami rynku fonograficznego, którego limity i ograniczenia nie pozwalały jej w pełni wyrazić siebie. Pomimo komercyjnych sukcesów takich jak singiel Boom Clap, Charli nie potrafiła odnaleźć swojej ścieżki rozwoju. Przełom nastąpił po wydaniu Vroom Vroom EP, który współprodukowany przez SOPHIE oraz A.G Cook’a stał się benchmarkiem na drodze jej kariery. Artystka wyzwoliła swoją pasję do skomplikowanych, agresywnych brzmień z pogranicza elektroniki i popu. Krótko po wydaniu EP-ki Charli podzieliła się z fanami dwoma mixtape’ami Number 1 Angel oraz Pop 2 – a w tym roku również albumem Charli. Artystka nie zwalnia tempa również podczas izolacji, podczas której zamierza wyprodukować album How I’m Feeling Now, którego pierwszym singlem jest forever

4 Shares
2 comments
  1. Forever już teraz jest jedną z moich ulubionych piosenek Charli. Za Fionę jakoś ciągle nie mogę się zabrać. Zapominam regularnie, że wydała nową płytę 😮

    the-rockferry.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You May Also Like