Open'er festival

Open’er Festival 2020 – Taylor Swift odwołuje koncerty

Open’er Festival 2020 – Pierwsza headlinerka odwołuje koncerty z nadchodzącej trasy.

 

Artystka za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że w związku z sytuacją epidemiologiczną, odwołuje wszystkie zaplanowane na 2020 rok koncerty.

“Wiele głównych imprez muzycznych na całym świecie zostało odwołanych z powodu epidemii. Kierując się dobrem fanów oraz zaleceniami specjalistów, zmuszeni jesteśmy odwołać wszystkie zaplanowane koncerty Taylor Swift w 2020 roku.”

Organizatorzy Open’era nie odnieśli się do decyzji artystki. W tym momencie, czołowe festiwale na całym świecie odwołują tegoroczne edycje (Roskilde, Glastonbury). Niektóre z nich zdecydowały się na przełożenie wydarzenia na późniejszy termin (Primavera, Coachella).

Czy Open’er 2020 się odbędzie?

Chciałoby się wierzyć, że tak. Ogłoszeni dotychczas artyści zwiastowali jedną z najbardziej spektakularnych edycji festiwalu. Niestety, na ten moment bardzo trudno wyobrazić sobie organizacje tak wielkiego przedsięwzięcia, odbywającego się na przełomie czerwca i lipca.

Jakie są zatem możliwości?

Jedno i najbardziej prawdopodobne rozwiązanie, jest odwołanie tegorocznej edycji i przeniesienie jej na przyszły rok 2021. Na taki scenariusz Alter-art zdecydował się w przypadku innego festiwalu – Orange Warsaw Festival. Drugą opcją jest pójście w ślady Primavery, czy Coachelli i zmiana terminu wydarzenia. Organizatorzy w wydanym 16 marca oświadczeniu zapewniają, że “mają przygotowany plan awaryjny i gotowe scenariusze na każdy potencjalny rozwój sytuacji.”

Należy cierpliwie czekać na decyzje organizatorów – a w międzyczasie warto poszerzać horyzonty muzyczne.

0 Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You May Also Like