Hania Rani – Tennen. Artystka opublikowała nowy utwór.

Hania Rani – Tennen to rozbudowana opowieść, od samego początku nabierająca rozmachu i przestrzeni. Hania Raniszewska po opublikowaniu trzech ostatnich utworów Home, Leaving i F Major nie przestaje zaskakiwać. Ponad sześciominutowa kompozycja rozpoczyna się niepokojącymi, alarmującymi wręcz dźwiękami wiolonczeli (w wykonaniu Dobrawy Czocher) i instrumentami smyczkowymi, by następnie połączyć się z koronkowymi dźwiękami pianina i elementami ze świata elektroniki.

Hania Rani – Tennen – romans klasyki z elektroniką.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez pianist | composer (@haniarani)

Cała kompozycja jest piękną podróżą, nieoczywistą i zaskakującą. Tak jak w dorobku islandzkiej grupy Kiasmos, mamy tu do czynienia z pięknym połączeniem klasyki z nowoczesną elektroniką. Całość daje efekt piękny i wzruszający do tego stopnia, iż chce się nieustannie wracać do początku i przeżywać to jeszcze raz. Kompozycja pozbawiona jest warstwy lirycznej, jednak zamykając oczy potrafię wyobrazić sobie tysiące obrazów, pejzaży i momentów. To ten element muzyki Kiasmos, który rozkochał mnie w sobie na zawsze. Hania Rani również zdobywa moje serce.

Tennen to określenie, z którym artystka spotkała się podczas swojej podróży do Japonii.

“The title come from the expression I have found in Japan last year. In Japanese “Tennen” means the natural state of things as they are, without affection. This feeling ideally explains the atmosphere that I wanted to achieve and describes the natural flow of the music” ~ Hania Rani via Facebook

 

2 Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You May Also Like